Homosexualiteit is heel natuurlijk
In het Natuurhistorisch Museum Maastricht is vanaf gisteren een expositie te zien die luistert naar de titel Against Nature? – een tentoonstelling over homoseksualiteit in het dierenrijk.
Giraffen, meikevers, pinguins en egels – het zijn maar enkele van de ruim vijftienhonderd diersoorten waarvan homoseksueel gedrag bekend is. Vergeleken met sommige Kaketoesoorten is homoseksualiteit bij mensen zelfs maar een zeldzaam verschijnsel: bij de Rosékaketoe is de helft van alle paartjes homoseksueel: ruim vijftienhonderd diersoorten vertonen homoseksueel gedrag.
Vanaf 24 mei tot en met 31 augustus 2008 is de tentoonstelling Against Nature te zien. En homoseksueel gedrag, zo blijkt, is veelvoorkomend en doodnormaal in het dierenrijk.

